Dankov hnoj

Autor: Patrik Magdoško | 5.12.2019 o 0:05 | Karma článku: 5,70 | Prečítané:  2262x

Dokáže polícia do pol hodiny vyhlásiť celoštátne pátranie, keď ide o krádež zvierat? Nie! Keď treba chytiť ego pána ,,kapitána", tak je to do pol hodiny.

Na Slovensku sa rozmohli krádeže hospodárskych zvierat. Za tri mesiace boli ukradnuté zvieratá malým poľnohospodárom v hodnote 100.000 Eur. Pre mnohých z nich boli základom obživy.

Zvolali sme stretnutie všetkých poškodených za účasti policajného zboru, kde sme upozorňovali na to, že na území SR pôsobí organizovaná skupina zaoberajúca sa krádežami hospodárskych zvierat a ich vývozom do zahraničia. A sú potrebné rýchle reakcie zo strany policajného zboru pri nahlásení krádeži a to hlavne na hraničných priechodoch.

Zúfalstvo poškodených poľnohospodárov nás primelo k tomu, že sme deklarovali založenie zbierky pre týchto farmárov.

V tom čase prišiel dankov 60 000 tis. stĺp. Tie finančné prostriedky by mohli pomôcť týmto ľuďom a zachrániť ich chovy, ktoré boli predurčené k zániku. No nebolo to o stĺpe, ten má svoju vážnosť a miesto, no frustrácia o nečinnosti a nefunkčnosti tohto štátu bola pretavená do toho, že sme sadli do Tatry, naložili hnoj a odviezli ho pred Národnú radu, k dankovmu stĺpu.

V tom čase sa potvrdilo to, že naše policajné zložky dokážu byť pružné a rýchle, ak príde príkaz zhora. Vyhlásenie celoštátneho pátrania po nás ako osobách a motorovom vozidle Tatra a monitorovanie štátnych hraníc bolo vyhlásené do 20 minút od prevedenia aktu vysypania hnoja. Čo je nádejou aj pre bežného občana, že naše policajné zložky dokážu byť pružné a rýchle, ak sa chce.

Po osemhodinovom pátraní nás dolapili 300 km od Národnej rady. Ďakujeme za efektívnosť.

Nakoniec sa potvrdili aj slová pani ministerky Matečnej, už sme kriminálnici - máme odvahu vykydať hnoj pred Národnú radu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Michala Havrana

O čom hovoríme, keď hovoríme o antifašizme (píše Michal Havran)

Ukážme im, že my stále vieme, ako svet vyzerá a ako má vyzerať.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Solymos odišiel, ako sa patrí

Stačí štipka vkusu a dá sa odísť aj bez hanby.

Minister Sólymos sa ospravedlnil a podáva demisiu

Minister spolu s bratom napadli jedného zo zamestnancov ázijskej reštaurácie.


Už ste čítali?