Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Mečiar zničil regióny (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

V rokoch 1990 -1992 sa začali u nás nesmelo rozbiehať aj súkromne hospodáriaci roľníci. Po nástupe HZDS k moci ich nazvali rozbíjačmi družstiev a všetkými možnými prostriedkami šikanovali. Neslávne sa pri tom preslávil Mečiarov minister a jeho pravá ruka Peter Baco.
Pritom práve súkromní roľníci všade v hospodársky vyspelom svete sú chrbtovou kosťou výživy národa. Pracujú s láskou a záujmom a hlavne s úspornosťou. Ich dvory sú ozdobou krajiny. Pozrite sa na Rakúsko, Nemecko. Naše družstevné dvory vyzerajú oproti ním ako rómske osady na Spiši.
V Poľsku napríklad poľnohospodárska produkcia stúpa každoročne približne o 10 %, u nás klesá z roka na rok. Prečo? Lebo majú súkromných roľníkov a nemali nikdy Petra Bacu a jeho kumpánov.
 

 

Tak ale my tu mame danskych polnohospodarov. (-:
 
Hodnoť

 

Toto je zástupný problém. Starostov si volia občania priamo v obciach, spomedzi spoluobyvateľov, a o čo vyberajú lepšie?
 
Hodnoť

Pre malé Slovensko

je jeden volebný obvod až-až.
 

Švajčiarsko má cez 20 kantónov!

Švajčiarsko má cez 20 kantónov! ... vidiek vo Švajčiarsku má vyššie HDP ako v mestách. Švajčiarsko má priamu demokraciu, referenda o každej blbosti a sú najbohatší štát na svete... a zrejme aj najrozumnejší. 200 rokov nemali na svojom území vojnu. Nerozbil ich ani Napoleón ani Hitler....
 
Hodnoť

REGIÓNY SME SI ZNIČILI SAMI

Za to, ako vyzerá Slovensko, si môžeme len a len sami. Akokoľvek budeme polemizovať o správnosti jedného volebného obvodu, v konečnom dôsledku je to úplne jedno. Podstatné je z môjho pohľadu niečo iné. Pán Magdoško píše o vyľudňovaní vidieka. Bratislava bola a je hlavné mesto Slovenska, ja som sa v nej narodila a s výnimkou 6 rokov, kedy som žila na vidieku stredného Slovenska, v nej žijem stále. A som na ňu aj hrdá. A vôbec mi neprekáža, že v Bratislave ešte za minulého režimu žilo viac ľudí prisťahovaných, najmä z východného Slovenska. To "né" sa naučili rozprávať práve prisťahovaní, aby lepšie zapadli medzi pôvodných obyvateľov. A ešte Bratislavu premenovali na "Blavu", čo Bratislavčania neurobia nikdy. Čo mi však dodnes veľmi prekáža je, že títo prisťahovaní východniari za celý čas pre svoj rodný kraj neurobia takmer nič. Ani len tú diaľnicu nedokázali presadiť, aby sa vybudovala. Na seba a svoje rodiny však nezabúdajú. Netreba zabúdať na jedno. Že tých 150 poslancov NR SR a že tie vlády si volí ľud, teda každý jeden oprávnený volič tejto republiky. Koľkokrát si tento národ zvolil Mečiara? Koľkokrát si tento národ zvolil Fica? A ešte stále ho bude voliť? Ľudia na Slovensku volia vodcov bez ohľadu na program strany. V tom je problém. Ľuďom sa nechce čítať, študovať alebo nedajbože rozmýšľať. Dnes už nie je populárny ani FB, lebo Instagram je rýchlejší. Dnes väčšina, ak si prečíta článok, tak skutočnosti v ňom uvedené berie ako fakty bez ďalšieho overovania. Nepáči sa mi a je mi úprimne ľúto, že ľudia musia chodiť za prácou do zahraničia. Ale môžeme si za to aj sami. Každý národ si zaslúži takú vládu, akú si sám zvolí. Zrejme nemáme šťastie, alebo sme nepoučiteľní. Jedno viem však presne. Že z tohto marazmu nás vyvedú JEDINE vzdelaní a múdri ľudia, ak tú šancu od voliča dostanú. A to sú tí JUDr., MUDr., RNDr., Ing. a s ďalšími titulmi. Okrem toho, že som Bratislavčanka, som aj inžinierka, absolventka Chemicko-technologickej fakulty SVŠT a nie za klobásky. A som aj patrične na svoju Alma Mater patrične hrdá. Pán Magdoško, myslím, že ste nielen šliapli úplne vedľa, ale ste aj urazili mnohých vzdelaných ľudí. Vo vláde sme po roku 1989 mali aj Jána Ľuptáka a dokázal akurát myslieť len na seba a na svoje vrecká. Čiže "až charakter rozhoduje". Vždy. Je jedno akú má kto školu, buď čestný je alebo nie. Na vzdelaní nezáleží. Ale dobré zákony a vyviesť krajinu z marazmu dokážu len múdri a vzdelaní ľudia.
 


Najčítanejšie


 1. Martin Plesch: Ktorých žiakov treba vrátiť do škôl? 3 647
 2. Marek Mačuha: SaS - prestaňte s tým populizmom! 2 396
 3. Mišo Šesták: Keď si sovietsky vojak nesmie vypiť 2 238
 4. Július Kovács: Kotlebovci sa vyhražali Matovičovi smrťou pred jeho domov doniesli mu truhlu a vence 1 914
 5. Peter Kollega: Vzniká rakovinový nádor ŽVAST. V priamom prenose. 1 727
 6. Elena Antalová: Tu, v kupleraji, našom raji 1 322
 7. Miroslav Ferkl: Vysnívaný dom Igora Matoviča. 1 277
 8. Martina Hilbertová: Z vodární ďalej odtekajú peniaze, hoci si riaditeľ zaplatil až troch poradcov 978
 9. Peter Gregor: Pomsta sa vypomstila, čo ďalej? 971
 10. Irena Simunekova: Rozprávková krajina - Inovec 917

Rebríčky článkov


 1. Jaroslav Polaček: NEČAKÁM POTLESK, ALE ZACHRÁNILI SME VODU PRE CELÉ VÝCHODNÉ SLOVENSKO
 2. Jakub Tinak: Môj dvojmesačný pracovný pobyt v Brne.
 3. Ján Pancák: Fejkové profily nitrianskych vrahov.
 4. Peter Biščo: Urobila som to, čo som ani neurobila - nepamätám sa.
 5. Naďa Mitanová: Moje drahé miesta a zvuky.
 6. Július Kovács: Kotlebovci sa vyhražali Matovičovi smrťou pred jeho domov doniesli mu truhlu a vence
 7. Štefan Vidlár: Záhorák šecko skúr ví
 8. Michal Madaras: Politický boj má hranice
 9. Vladimír Krátky: Mám home office, deti dištančnú a tu v hlavnom meste sa trápime s predpotopným internetom
 10. Roman Hutira: Za pracovnou ponukou dnes sa zväčša skrýva kompromis na úkor peňazí, či pracovnej náplne.


Už ste čítali?